Filtr
 • Poeta nominowany czyli spotkanie z Jakobe Mansztajnem w Stacji Kultura

  W środę 7 października o godz. 10.00 Stację Kultura (ul Starowiejska 2, Rumia) odwiedzi znany poeta młodego pokolenia Jakobe Mansztajn, nominowany w tym roku do Nagrody Poetyckiej im. Wisławy Szymborskiej. Spotkanie skierowane jest do młodzieży licealnej, poprowadzi je trójmiejski publicysta i poeta Sławomir Płatek. Wydarzenie współorganizowane przez Fundację im. Wisławy Szymborskiej.

 • Jo & Lazy Fellow – mieszanka country, bluesa & rockn’rolla

  Pamiętacie legendarnego Johnnego Casha czy amerykańską piosenkarkę Dolly Parton? Jo & Lazy Fellow, który zagra w Stacji Kultura 9 października o godz. 19.00 to w prostej linii zespół kontynuujący tradycję wspominanych muzycznych reprezentantów! Nie dość, że grają energetyczne wersje ich utworów, to nowatorskie, autorskie aranżacje wprowadzają muzykę country i bluesa w nowe tysiąclecie, nie tracąc jednocześnie kontaktu z korzeniami. Swój przekaz nierzadko uzupełniają też dźwiękami z pogranicza folku i rock’n’rolla. Będzie zatem rytmicznie i tanecznie!

 • CREATOR zaprasza do Stacji Kultura na ćwiczenia z wymiarowania z dr Janem Sikorą

  26-27 września 2015 r. w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni rusza kolejna edycja kursu projektowania wnętrz CREATOR. Tym razem do projektu włączyła się również Stacja Kultura w Rumi.

  Ćwiczenia „Projektowanie wnętrz z Creatorem” w Stacji Kultura odbędą się 10 października w godz. 9.00-15.00. Poprowadzi je znany trójmiejski architekt dr Jan Sikora. Miejsce spotkania nie jest przypadkowe. Stacja Kultura bowiem to jeden z głośnych medialnie projektów aranżacji wnętrz Jana Sikory, projektu, który zdobył wiele prestiżowych nagród m.in.: II miejsce w plebiscycie Bryła 2014, wyróżnienie w konkursie Architektura XXL oraz nominację w kategorii Polskie Wnętrze 2014.

 • Wykład "Chów przemysłowy. Ukryte koszty" (Otwarte Klatki)

  Pamiętacie spotkanie dotyczące kuchni wegańskiej? Pora na kolejny ważny temat. Tym razem  zapraszamy do udziału w spotkaniu  "Chów przemysłowy. Ukryte koszty.", organizowanym przez Stowarzyszenie "Otwarte Klatki" we współpracy ze Stacją Kultura w Rumi. Spotkanie odbędzie się w dniu 12 września 2015 roku o godzinie 13:00 w Stacji Kultura w Rumi.

Organizatorzy

logo rumia wersja podstawowa pozioma z haslem mini rumiainstytucja bibliotekarumia bip bibliotekarumia

Działalność biblioteki wspierana jest ze środków:

mk orange-logo bn instytut bplus nprc

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. ×